O BB Centru


Multifunkční areál BB Centrum je jedním z největších a nejúspěšnějších developerských projektů v České republice. Projekt začal vznikat v roce 1992 a nápad na jeho výstavbu se zrodil před více než 20 lety v hlavě podnikatele Radima Passera, který svou vizi proměnil ve skutečnost prostřednictvím své developerské společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s.

Název BB Centrum je tvořen z místopisných názvů ulice Baarova a budovy Brumlovka. Příprava projektu BB Centra probíhala v letech 1992 – 1996 a realizace první etapy BB Centra – Budovy C – byla zahájena v listopadu 1996. BB Centrum bylo od počátku projektováno a budováno s velkým důrazem na všeobecné využití, tedy s důrazem na poskytování služeb a pokrývání potřeb jak v průběhu pracovního dne, tak v době relaxace i o víkendu. Tedy mělo být vždy místem pro život, nikoli jen místem, kam budou lidé jezdit pracovat. Tento cíl se nám daří plnit a budeme v tomto duchu pokračovat i nadále.

BB Centrum tvoří v současné době 17 dokončených budov na ploše 20 ha. Ve 12 administrativních budovách jsou kromě prvotřídních kancelářských prostor, splňujících nejpřísnější kritéria klientů na kvalitní, prakticky řešené a přitom komfortní kanceláře nejvyšší kvality a technické i technologické úrovně, zároveň k dispozici obchody, restaurace a kavárny různého typu a široký sortiment služeb. Více informací o možnostech stravování, nakupování či poskytovaných službách naleznete v příslušných záložkách. BB Centrum nabízí 15 000 pracovních míst a mezi jeho největší nájemce patří nadnárodní společnosti jako Hewlett-Packard, GE Money Bank, O2 Czech Republic, Skupina ČEZ, UniCredit Bank, Microsoft a další.

Součástí BB Centra jsou také dva rezidenční projekty (Rezidenční park Baarova a Residence BB Centrum), Společenské centrum Bethany, Křesťanská základní a mateřská škola Elijáš a budova Brumlovka se svou obchodní pasáží a unikátním fitness a wellness centrem Balance Club Brumlovka.

Administrativní budovy jsou velmi citlivě doplněny a provázány se zelení a okolní zástavbou. V každé budově jsou vybudovány rozlehlé, dřevinami a rostlinami bohatě osázené terasy s lavičkami a relaxačními zónami. V areálu naleznete i dva parky. Baarův park je komplexní rekreační zónou s hřišti a řadou netradičních atrakcí a za budovou DELTA a Společenským centrem Bethany je budován Park Brumlovka. Zajímavostí v parcích i v celém areálu jsou vodní prvky a fontány. Podrobnější informace o možnostech využití parků a relaxačních míst BB Centra naleznete v záložkách Parky a zeleňSport a relaxace.

BB Centrum tedy nežije jen pracovním ruchem. V průběhu celého roku zde probíhá řada akcí jak pro nájemce a klienty, tak zejména pro širokou veřejnost z blízkého i vzdáleného okolí. Konají se zde například letní koncerty pod širým nebem doprovázené celou řadou atrakcí pro děti i dospělé, pořádají se sportovní soutěže a dětské dny a ve Společenském centru Bethany jsou organizovány pravidelné přednášky. Nově byla z bývalé telefonní budky zřízena malá veřejná knihovna, kde si zájemci mohou zdarma půjčit knihy, a po čtyři letní večery zde v létě 2015 promítal Kinobus. Podrobněji viz záložka Společenská odpovědnost.

zpět na úvod