Parky
a zeleň


V BB Centru naleznete příjemná a klidná místa, kde načerpáte novou energii a můžete nerušeně relaxovat na čerstvém vzduchu. Čekají na vás krásně zelené parky, trávníky, vodní fontány, stromy. V severní části BB Centra se na ploše jednoho hektaru rozkládá Baarův park, který je volně přístupný všem zájemcům o příjemné posezení v zeleni a strávení hezkých chvil v relaxačních zónách parku. Můžete zde uspořádat víkendový piknik s přáteli, zhoupnout se na rotující houpačce, zahrát si pétanque nebo si s kamarády nasimulovat konferenční hovor díky pod zemí propojeným trubkám, jež vedou zvuk až na vzdálenost 50 metrů. Deky na piknik i hrací koule na pétanque si můžete zdarma půjčit na recepci administrativní budovy FILADELFIE. K dispozici je návštěvníkům i veřejná knihovna, která vznikla ze staré telefonní budky. V tzv. KnihoBudce si každý může knihy bezplatně vypůjčit, vyměnit nebo se jen tak začíst při relaxaci nebo čekání v parku. Do tohoto parku mají zákaz vstupu psi, proto se nemusíte bát vstoupit na trávník a bez obav se oddat všem zmíněným aktivitám. Na psí miláčky je pamatováno v Parku Brumlovka.

V září 2015 byla dokončena výstavba I. etapy tohoto nového rozsáhlého veřejného parku Brumlovka, který volně navazuje na západní část budovy DELTA. U té bylo vybudováno umělé říční koryto využívající zachycovanou dešťovou vodu v rámci celého areálu. Park se rozprostírá za Společenským centrem Bethany (ul. Za Brumlovkou) na celkové rozloze jednoho hektaru. Ústředním bodem této I. etapy parku je velkoryse pojaté dětské hřiště s mnoha herními prvky. Nezapomněli jsme ani na naše čtyřnohé kamarády, kteří zde najdou louku určenou jenom pro ně. V příští etapě bude v parku vybudováno dopravní hřiště a plánováno je i jezero s modelem Šalamounova chrámu. Díky rekultivaci a citlivému zpracování finální podoby parku ateliérem Aulík Fišer architekti na místě zůstávají i původní vzrostlé stromy, jež navodí tu správnou atmosféru. Parky BB Centra se pro Vás jistě stanou místem, které obohatí život Váš i Vašich dětí.

Mezi standard a zavedenou praxi patří v BB Centru zelené střechy budov, které pomáhají zlepšovat naše životní prostředí. V každé administrativní budově jsou vybudovány rozlehlé, dřevinami a rostlinami bohatě osázené terasy s lavičkami a relaxačními zónami. Tato zeleň je doplněna zajímavými vodními prvky a fontánami s množstvím stromů, křovin a trávníků mezi všemi budovami BB Centra. Samozřejmě nezapomínáme na pravidelnou péči a údržbu.

zpět na úvod